Dnia 04.11.2015 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bliżycach. Celem lekcji było zapoznanie dzieci z księgozbiorem znajdującym się w Bibliotece Publicznej i zasady korzystania z usług Biblioteki. Obecnych było 30 dzieci wraz z opiekunami i Panią Dyrektor Zofią Krzysztofik.

Tematem lekcji był warsztat informacyjny Biblioteki. Lekcja była podzielona na: część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej dzieci dowiedziały się, jakie katalogi znajdują się w Bibliotece, jak z nich korzystać, jak wygląda opis bibliograficzny książki. Jakie źródła informacji znajdują się w czytelni i kiedy korzystamy z księgozbioru czytelni.

W części praktycznej było wyszukiwanie informacji w katalogach, słownikach, encyklopediach, na półkach. Dzieci otrzymały karteczki z poleceniami. Lekcja trwała 90 minut.