27 października w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej  odbył się Gminny konkurs czytelniczy pt. „Mistrz Pięknego Czytania”, konkurs  przeznaczony był dla uczniów klas szóstych,  w konkursie wzięło  udział 12 uczniów  z całej gminy.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy konkursu czytali ten sam tekst z książki „Ballady i romanse” A. Mickiewicza. Do drugiego etapu przystąpili zwycięscy pierwszego etapu, którzy sami wybierali książkę z której czytali tekst wybrany przez organizatora konkursu. Po zakończeniu konkursu Jury w składzie Pani Małgorzata Jaskólska, nauczycielka języka polskiego na emeryturze,  Dyrektor MGOK w Żarkach Magdalena Brzegowska i Pani Agnieszka Skorek pracownik Fili bibliotecznej w Kotowicach.

Mistrzem 8 edycji konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” została uczennica Szkoły Podstawowej w Żarkach Zuzanna Zasuń.

II miejsce Michał Grzesica ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku
III miejsce Hanna Kowacka również ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku.

Wyróżnienie otrzymali:
Zuzanna Basista uczennica Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz Kinga Cudak również uczennica Szkoły Podstawowej w Żarkach.