W dniach 15,16 i 17.06.2015 r. naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Niegowy pod opieką Pani Doroty Klimas, która jest autorem wystawy malarskiej znajdującej się Bibliotece.

Pani Dorota opowiedziała o swojej twórczości, o różnych technikach malarskich i narzędziach potrzebnych do stworzenia obrazu.

Przy tej okazji odbyły się również lekcje biblioteczne. Tematem lekcji był „Warsztat informacyjny Biblioteki”. W części teoretycznej dzieci dowiedziały się, jakie katalogi znajdują się w bibliotece i jak z nich korzystać.

W części praktycznej dzieci wyszukiwały autorów książek w katalogu alfabetycznym, tytuły książek w katalogu tytułowym, niektóre dzieci miały za zadanie znaleźć daną książkę na półce.