24.05. 2016 r.w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa spotkania autorskie z Panią Izą Skabek. Pani Iza jest doktorem nauk humanistycznych, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, mieszka i pracuje w liceum ogólnokształcącym w Myszkowie.
Bardzo chętnie spotyka się z młodymi czytelnikami, by poczytać swoje utwory. Pani Iza rozmawia ze swoimi słuchaczami o prawdzie, kłamstwie i fikcji oraz zachęca dzieci do czytania książek.

W 2013 r. wydała dwa debiutanckie tomiki wierszy dla dzieci „Na początku” i „Wierszykowo”. W kolejnych latach ukazały się opowiadania z serii „GabaGada” oraz „OloOlog”, dwa tomiki alfabetów pt. „Zooalfabet” i „Alfabet owocowo-warzywny”. Książeczki mają bardzo ładną szatę graficzną, każdy obrazek jest miły dla oko i przykuwa uwagę.

Po spotkaniu dzieci mogły kupić książeczki z autografem autorki. Wszystkie książeczki Pani Izy będą dostępne w naszej bibliotece.