Biblioteka Miejska w Żarkach uczciła ten dzień zapraszając do Biblioteki na spotkanie autorskie Panią Teresę Ostrowską.
Pani Teresa jest autorką bajek dla dzieci jak: Zimowe spory maszyn rolniczych, Bajki z zagrody Babci i Dziadka, Opowiadania z zagrody Babci i Dziadka, Leśne Bajeczki Babci i Dziadka.
Pisarka i poetka z mieszka w wiosce Brzeście gmina Radków ( powiat włoszczowski) opowiadała o bohaterach swoich bajek. Dzieci chętnie słuchały o zwierzętach z wiejskiego podwórka, o maszynach rolniczych, traktorach.
Przygoda z pisaniem Pani Teresy zaczęła się na emeryturze i na wyraźnie zamówienie swojego wnuka. Książeczki są dziełem dwóch osób, bowiem ilustratorem jest córka Pani Teresy Grażyna Ostrowska- Wielgos.
Wszystkie książki Pani Teresy posiadamy w zbiorach naszej biblioteki. Polecamy i zapraszamy.