11 marca o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Żarkach odbył się wernisaż wystawy Pani Doroty Klimas pt. „ W stronę słońca”.

Pani Dorota Klimas jest nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Niegowie, mieszka w Żarkach.

Malarstwo dla Pani Doroty jest pasją, odskocznią od życia codziennego, relaksem, wewnętrzną potrzebą. W tym roku przypada 30 lat jej pracy twórczej i jest to dobry moment, aby

Mieszkańcy Żarek mogli zapoznać się z jej twórczością. Artystycznie związana jest z Myszkowem, gdzie od 1984 roku należy do Klubu Plastyków Nieprofesjonalnych.

Jest to jej druga wystawa autorska, pierwszą miała na 20 lecie twórczości  w MDK w Myszkowie.

Tematyka prac Pani Doroty jest szeroka, a techniki różnorodne. Maluje pejzaże, kwiaty, portrety, anioły i ikony. Technikami, które najczęściej stosuje to : Olej, akryl, akwarela, pastel, techniki mieszane i własne. Na sztalugach znajdują się prace plenerowe z Polski, Czech i Słowacji.

Wystawę można oglądać w Miejskiej i Gminnej Bibliotece w Żarkach .