14 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach odbył się gminny konkurs pt. „Mistrz Pięknego Czytania„. Była to już 7 edycja, ponieważ konkurs ten ma duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Tym razem w konkursie brali udział uczniowie klas V ze Szkół Podstawowych Gminy Żarki. Uczestnicy w pierwszym etapie czytali fragment książki pt. „Przygody Tomka Sawyera” M. Twaina, wybrany przez organizatora konkursu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 7 uczniów, którzy czytali fragmenty książek Pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Tajemniczy ogród”, „Opium w rosole”, „Lew, czarownica i stara szafa”.

Jury w składzie:

Mgr Małgorzata Jaskółka, mgr Teresa Jarkiewicz, mgr Magdalena Brzegowska przyznało 3 nagrody główne i 3 wyróżnienia

MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA została uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Jaworzniku

Maja Kowacka

II miejsce zdobył Kamil Bubel ze Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie

III miejsce Jakub Radosz ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera z Żarek.

Wyróżnienia otrzymali Nikola Korzus i Juliusz Gajek z Żarek, oraz Patryk Kusaj z Jaworznika.

W konkursie brało udział 17 uczestników i wszyscy otrzymali dyplomy i książki ufundowane przez naszą bibliotekę a w czasie przerwy na obrady Jury słodki poczęstunek.