W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach 19.10.2017 r. odbył się gminny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Celem konkursu jest popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej, zainteresowanie młodego czytelnika książką oraz rozwijanie wyobraźni.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas V Szkół Podstawowych.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu czytali ten sam fragment książki węgierskiego pisarza Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Fabułą powieści jest walka dwóch grup chłopców o plac zabaw. Autor opisał odwagę i poświęcenie chłopców, którzy nie wahają się bronić swojego miejsca zabaw. Największym bohaterem jest Nemeczek, który w obronie Placu oddał życie.

Jury w składzie oceniało uczestników konkursu:

  1. Janina Cuglewska
  2. Magdalena Brzegowska
  3. Gabriela Przybyłek
  4. Tatiana Ośmiałowska

W 5 edycji konkursu Mistrzem Pięknego Czytania została uczennica Szkoły Podstawowej Im. Wł. Szafera w Żarkach Oliwia Szpak, drugie miejsce zajęła Julia Sikora atrzecie Juliusz Balik – również uczniowie tejże Szkoły. Wyróżnienia otrzymali Łukasz Bednarski, Oliwia Kotowicz z Żarek oraz Maciej Zalas ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku.

Za udział w konkursie wszystkie dzieci dostały dyplomy i książki. W przerwie konkursu otrzymały słodki poczęstunek.

Leave a Reply