Dnia 12.06.2017 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach odbyło się spotkanie autorskie z Panem Pawłem Beręsewiczem, pisarzem książek, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci. Zaproszony gość przyjechał do nas z Warszawy.

Pan Paweł nie od razu stał się autorem książek, najpierw pracował, jako nauczyciel języka angielskiego, był autorem słowników a także pracował, jako tłumacz. Na spotkanie przyszli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Autor rozmawiał z uczniami na temat czytelnictwa, pytał dzieci czy to prawda, że ludzie czytają mniej, dzieci chętnie włączyły się do dyskusji. Spotkanie miało formę wywiadu przy herbatce. Pisarz rozmawiał z dziećmi na temat piłki nożnej, miłości, kryminałów. Opowiadał o bohaterach swoich książek nie zdradzał jednak zakończenia przygód, żeby zachęcić młodych czytelników do dalszego ich przeczytania. Następnie młodzi słuchacze zadawali pytania i dowiedzieli się, że, wszystkie książki są jednakowo ulubione dla autora a pomysły na kolejne biorą się z obserwacji, własnych doświadczeń i z inspiracji własną rodziną.

Na zakończenie autor podpisywał książki, wcześniej zakupione przez uczniów.

Książki Pana Pawła Beręsewicza były wielokrotnie nagradzane i są dostępne w naszej bibliotece.