W dniu 11.05.2017 r w naszej bibliotece odbyły się WARSZTATY LITERACKO-PLASTYCZNE, których tematyką był uwielbiany przez dzieci Ciekawski George.

Dzieci dowiedziały się, czy ciekawski George był pierwszą małpką w kosmosie, jak został gwiazdą filmową, jakie zwyczaje panują w bibliotece. Odpowiadały na pytania, kim jest George, skąd się wziął i skąd dzieci go znają. Poznały również historię powstania książek o George’u i losy jego twórców Margaret i Hansa A. Reyów.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu przygód małpki w kosmosie, dzieci wykonały prace plastyczne pt., co George widział podczas lotu w kosmos. Uczestnicy warsztatów odznaczeni zostali medalem a najodważniejsi sfotografowani w rakiecie.

Warsztaty prowadziła Pani Anna Uszyńska a przyjechały do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie i Szkoły Podstawowej w Przybynowie.