22 marca w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panem Rafałem Sochą, który przyjechał do nas z Żarek Letnisko.

W spotkaniu, które było promocją najnowszej książki pt. „Abubaka” uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach. Akcja powieści jest umiejscowiona na terenach Jury, w Częstochowie i okolicach oraz w Zakopanem. Autor opowiadał również o swoich wcześniejszych utworach. Jak sam mówił pomysły na książkę lub opowiadania czerpał ze swojego doświadczenia lub z historyjek zasłyszanych od innych ludzi. Młodzież była bardzo dobrze przygotowana – uczniowie zadawali pytania i brali czynny udział w dyskusji, co sprawiło, że spotkanie było bardzo ciekawe, dojrzałe i zajmujące.

One Response to Spotkanie z „Abubaką”
  1. […] Na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Żarkach pojawiła się fotorelacja z ubiegłotygodniowego spotkania promocyjnego. Krótki wpis wraz z kilkunastoma fotografiami znaleźć można pod tym linkiem. […]